براساس گزارش بلومبرگ، آلتمن عصر پنجشنبه وارد سئول شد و روز جمعه از کارخانه ساخت تراشه سامسونگ در «پیونگتائک» بازدید کرد. او در جریان این بازدید با مدیر ارشد کسب‌و‌کار نیمه‌هادی سامسونگ و همچنین رؤسای بخش ریخته‌گری، حافظه و سیستم LSI جلسه داشت. علاوه‌براین، آلتمن با مدیرعامل شرکت SK Hynix، «چی تائه-ون» نیز صحبت کرد تا درباره شیوه همکاری دو شرکت با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

از زمان راه‌اندازی ChatGPT در بیش از یک سال گذشته توسط OpenAI، علاقه زیادی در سراسر جهان نسبت به برنامه‌های هوش مصنوعی شکل گرفته است و همین امر باعث‌ شده تا تقاضای زیادی برای قدرت محاسباتی و پردازنده‌های موردنیاز برای ساخت و اجرای مدل‌های هوش مصنوعی وجود داشته باشد.

اهمیت شرکت‌های کره جنوبی برای پروژه‌های هوش مصنوعی OpenAI

آلتمن بارها اشاره کرده است که OpenAI برای برآورده‌کردن نیازهای خود، تراشه‌های کافی ندارد و حالا دیدار با دو غول کره جنوبی می‌تواند در همین زمینه صورت گرفته باشد. به گفته منابع رویترز، درحالی‌که جزئیات صحبت‌های آلتمن با غول‌های نیمه‌هادی کره جنوبی مشخص نشده است، اما انتظار می‌رود که آن‌ها درباره همکاری‌های بالقوه با یکدیگر درزمینه ساخت تراشه بحث کرده باشند.

کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرو درزمینه تولید تراشه‌های پیشرفته است و همراه با تایوان بر این بازار تسلط دارد. شرکت تولید نیمه‌هادی تایوان یا به اختصار TSMC، کارخانه ریخته‌گری پیشرو جهان است که تراشه‌های موردنیاز شرکت‌هایی ازجمله اپل و انویدیا را تولید می‌کند. هفته گذشته، فایننشال تایمز از مذاکره احتمالی آلتمن با TSMC نیز خبر داده بود.

دولت کره چندی قبل طرحی را ترسیم کرد که شامل سرمایه‌گذاری 622 تریلیون وون (466 میلیارد دلار) در بخش خصوصی تا سال 2047 می‌شود. با این پول، 13 کارخانه جدید تولید تراشه و 3 مرکز تحقیقاتی ساخته خواهد شد. کره جنوبی انتظار دارد که تا سال 2030 بتواند در منطقه بزرگی میان دو شهر «پیونگ تاک» و «یونگین» ماهانه 7.7 میلیون ویفر تولید کند.